KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 15528356
nr 1552 8356
Rune Pettersson
(1918-1999), Sverige
Träsnitt, Komposition. Signerad, numrerad 1/9. Bildmått: 83x53 cm, yttermått inklusive ram: 100x70 cm
Rune Pettersson, svensk svensk målare och grafiker född 1918, död 1999.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 17 juli 2023
kl 20:42:06
14/7 13:08:40
100 kr
17/7 20:13:09
Rune Pettersson
Läs mer om Rune Pettersson